Co powoduje silne zawroty głowy podczas okresu?

Dzien dobry mam pytanie, pol roku temu rodzilam naturalnie, po 6 tygodniach dostalam pierwszy okres i wszystko bylo wporzadku do wczoraj, kolejny okres ale juz bez bolesci podbrzusza lecz ze silnymi zawrotami glowy, dzis wzielam rano zelazo co bralam w ciazy i powiem ze jest lepiej czy to mozliwe ze dopiero teraz wychodzi jakas anemia czy tez moze spadek hemoglobiny, po okresie pojde zrobic badania krwi.

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwe że to z powodu niedokrwistości, jeśli karmi Pani piersią nawet bardziej prawdopodobne, ponieważ dużo składników mineralnych, witamin oraz także żelazo idzie do mleka, a jeśli dieta jest uboga może wtedy brakować tych składników matce. Sugeruję kontrolę morfologi i tsh.
Pozdrawiam

witam,

takie objawy mogą się brać z zaburzeń jamy brzusznej, a skoro zaczęło się jakiś czas po ciąży to jest duże prawdopodobieństwo, że mam rację. Takie zagrożenie istnieje szczególnie po cesarskim cięciu ze względu na występowanie blizny, ale po naturalnym porodzie też może wystąpić. Zalecam pójśc do jakiegoś fizjoterapeuty/osteopaty na terapię wisceralną i objawy powinny się zmniejszyć po pierwszym spotkaniu. Jeśli tak nie będzie to pewnie terapeuta podpowie co dalej zrobić.

pozdrawiam
Konrad Skrzat