Co powoduje silne zawroty głowy przy wstawaniu?

Mam 26 lat, prawie za każdym razem przy wstawaniu z łóżka, krzesła, podłogi, etc. bardzo mocno kręci mi się w głowie, parę razy musiałem natychmiast z powrotem usiąść bo byłem bliski omdlenia. Z czego to może wynikać? Czy mogę zrobić jakieś badania zeby wykluczyć jakieś choroby, które mogą powodować to? Proszę o radę

Gwałtowne spionizowanie może powodować trwające krótko zawroty głowy. Jeśli problem nie występuje przy spokojnym wstawaniu, można to uznać za granice normy. Jeśli jednak podczas każdej pionizacji odczuwa Pan zawroty- warto skonsultować się z lekarzem, który w razie potrzeby pokieruje na dalsze badania.