Co powoduje silny ból po lewej stronie klatki piersiowej?

Od piątku mam silny ból po lewej stronie klatki piersiowej. Kluje. Ból nasila sie jak probuje położyć sie na lewym boku, podnosze cos, kicham czy wydycham powietrze. W piatek zdretwiala mi lewa ręka i bolala szczęka. Utrzymuje mi sie jak na mnie wysokie cisnienie 135-140/85-90. Z reguly moje cisnienoe to 110/55. W domu twierdza, ze przesadzam i to zwykly nerwobol. Tylko utrzymuje się od 5 dni. Dodam, ze mam 30 lat.do tej pory nie chorowalam na nic poważnego.

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczne jest badanie lekarskie, ekg. Proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam