Co powoduje silny ból w podbrzuszu w 28. tygodniu ciąży?

Jestem w 28tc. 2tyg temu miałam skurcze i lekarz zalecił odpoczynek i relaks.Dziś po oddaniu moczu poczułam nagły i bardzo silny ból w podbrzuszu po prawej stronie(jakby prawy jajnik).Nie mogłam wstać i się wyprostować.Dziecko poruszyło się bardzo gwałtownie.Po 20 minutach leżenia ból stopniowo ustąpił, teraz czuje jedynie lekkie ukłucia u góry i troche w podbrzuszu.Czy mogło to spowodować zagrożenie dla dziecka?Czy powinnam jechać na pogotowie?

Lek. Tomasz Budlewski

Przy tego typu objawach zawsze lepiej dla pewności udac się do ginekologa aby po badaniu moc coś więcej powiedzieć