Co powoduje skoki kreatyniny?

Witam, Od 3 lat mam również skoki kreatynina tzn; 0,9/ tutaj nie pamietam gfr chyba powyżej 90 1,16 gfr 70 1,08 gfr 76 I tak raz tak raz tak! Byłem i nefrologia zrobiłem scyntygrafie i niby Ok do kontroli za rok. Czy w moich nerkach lub w organizmie zaczyna sie jakaś choroba?? Pozdr

Lek. Katarzyna Szymczak

Gfr także obniża się z wiekiem, ale choroby nie można wykluczyć, sugeruję postępować zgodnie z zaleceniami nefrologa.
Pozdrawiam