Kobieta , 62 lata Mam pewien problem. Od prawie od dwóch miesięcy czuję w ustach słony smak, słona ślina. Miałam gastroskopię. Gastroskopia żadnych zmian na szczęście nie wykazała. Biorę aktualnie Mesopral 20 wcześniej brałam 40. Biorę ten lek, gdyż przy badaniu palpacyjnym zabolał mnie żołądek. Jak nie minie mam skierowanie do laryngologa. Nie wiem, co mam robić, bo jest to nieprzyjemne uczucie. Zastanawiałam się czy jeszcze nie wybrać się do stomatologa.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów. Dzięki wykonaniu gastroskopii możliwe jest wykrycie u badanego ewentualnych zmian chorobowych, pobranie do badania wycinków, a nawet wykonanie pewnych leczniczych zabiegów endoskopowych.
  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: