Co powoduje suchą i popękaną skórę?

Witam. Mój mąż ma jakiś rodzaj alergii. Ogólnie ma sienny katar w okresie pylenia, ale od jakiegoś czasu pojawia mu się sucha piekąca i swedzaca czerwona skora w miejscach: Zgięcia w łokciach i kolanach i miedzy nogami, dół pleców. Wyglada jak popekana. Czy powodem mogą być orzechy? Czy to uczulenie czy jakaś zmiana skorna.

Opisywane zmiany są typowe dla atopowego zapalenia skóry, które często towarzyszy innym schorzeniom alergicznym. Proponuje wizytę u lekarza rodzinnego, który może obejrzeć zmiany i zaproponować odpowiednie leczenie. Można też skonsultować się z alergologiem bądź dermatologiem. Leczenie polega na odpowiedniej pielęgnacji, natłuszczaniu skóry za pomocą kosmetyków hipoalergicznych oraz stosowaniu leków miejscowych lub doustnych (na receptę).

Proszę umówić lekarza do alergologa lub dermatologa, który po pełnym zebraniu wywiadu i badaniu pacjenta będzie mógł postawić pełną diagnozę i zaordynuje leczenie, które złagodzi objawy. Najprawdopodobniej jest to AZS ( atopowe zapalenie skóry),
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel