Kobieta , 23 lata Dzień dobry. Od jakiegoś czasu mam problem ze swędzącą linią rzęs. Nawet ok. 2 razy zdarzyło się ropienie oka i raz towarzyszyło temu spuchniecie. Udalam się wtedy do Lekarza rodzinnego gdyż byłam mocno przeziebiona wspomniałam lekarzowi o problemu z okiem. Stwierdził zapalenie spojówek i przepisał krople z antybiotykiem które nie pomogły. Czy to może być uczulenie na płyn micelarny? Zawsze miałam wrażliwe powieki dlatego używam jednego sprawdzonego płynu do demakijażu.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • OkulistykaOkulistyka jest działem medycyny zajmującym się badaniem, wykrywaniem oraz leczeniem chorób oczu. Najnowsze metody operacyjne w okulistyce pozwalają na korektę wielu uciążliwych wad. Laserowa korekta wzroku umożliwia przywrócenie ostrości widzenia zarówno u krótko-, jak i dalekowidzów.
  • Alergia – Alergia we współczesnym świecie uznawana jest za najczęściej występujące schorzenie. Większa część chorób alergicznych ma charakter przewlekły i wymaga systematycznego leczenia. Alergię wywołuje nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na określone czynniki.
Artykuły na ten temat
Okulistyka

Zapalenie spojówek - objawy, leczenie, profilaktyka

Zapalenia spojówek są jednymi z najczęstszych dolegliwości, jakie dotykają nasze oczy. Zapalenie spojówek może przebiegać jako izolowane zapalenie o różnej etiologii (infekcyjnej lub nieinfekcyjnej) lub jako składowa ogólnoustrojowej infekcji np. zapalenie...