Co powoduje swędzenie stóp, nóg i rąk?

od ok. tygodnia odczuwam swedzenie w okolicach stop, nog, rak, pleców, głowy. Na poczatku sewdzenia wykonalambadania aspat 32U/l, alat 33U/l, bilirubina 0,35. jestem alkoholikiem. odczuwam tez czasami lekki bol w prawym podżebrzu. Czy może to byc cholestaza spowodowana alkoholowym stłuszczeniem watroby?

Lek. Michał Lenard

Jest to możliwe. Sugeruję wizytę u specjalisty - hepatologa, lub gastrologa. Pozdrawiam!