Co powoduje swędzenie w odbycie po usunięciu hemoroidów?

Jestem dwa tygodnie po usunięciu hemoroidow i jeszcze mam mocne bóle po wyróżnienieniu tego od dzisiaj mam straszne swędzenie w odbycie. Nie wiem jaka metoda była zastosowana tylko lekarz mi powiedział że zostaną rany bez szwów i muszą się same zagości. Kontrole mam dopiero 2marca i nie wiem czy proces gojenia tak długo trwa i czy nie jechać szybciej. Krwawienia nie mam albo bardzo znikomw

Z Pani relacji wynika, że wykonano u Pani tradycyjną operację Milligana. Przyczyn świądu może być wiele, także naturalne gojenie się rany. Radziłbym odczekać co namniej 8 tygodni po operacji z podejmowaniem dodatkowego leczenia. Powinna Pani dbać o higienę odbytu- myc prysznicem po każdym wypróznieniu, to powinno pomóc.