Co powoduje szorstka wysypka na karku?

Kiedyś stosowałem różne środki na łojotokowe zapalenie skóry głowy. Dermatolog kiedyś zalecił mi Nizoral, który nie pomagał wówczas. Teraz po 2 latach od tamtego czasu, zacząłem stosować nizoral. Wziąłem 2 razy w odstępie 3 dni (nadal mam objawy = tłusta skóra, lśniąca, nieświeża) i od wczoraj na karku wyszła mi wysypka. Jest to wysypka szorstka i jest rumień. Czy to może być od nizoralu? Zaprzestać stosowania czy udać się z tym lekarza? Proszę o pomoc, dziękuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Zaprzestać i udać się do lekarza rodzinnego. Opis wskazuje na reakcję uczuleniową