Co powoduje szum w głowie o wysokim tonie?

Dzień dobry,od ponad roku mam szum w głowie przypominajacy wysoki ton dźwięku przerwy reklamowej w czasach PRL.Jestem podatna na stres i nerwy.Badania zawsze ok.Za tydzień pełen ich wynik.Od ponad roku mieszkam w ciszy.przy lesie.Pracuję przy komputerze.czasem boli kark i pod prawą łopatką.W rezonansie zatoka dolna.Będę wdzięczna za pomoc w znalezieniu odpowiednich badań i leczenia.Nie potraktuję tego oczywiście za wytyczne, ale za dobrą podpowiedź gdyż nie mam do tej pory właściwego leczenia.

Witam Panią. Być może jedną z podpowiedzi, którą może Pani wziąć pod uwagę będzie stres, który wywołuje opisane objawy. Sama już bierze Pani jego wpływ pod uwagę (napisała Pani o tym w swoim poście). Czasem jednak obecność stresu i reakcje na niego są specyficzne. Mam na myśli przeżycie sytuacji o charakterze traumatycznym. To taka sytuacja, która pojawia się nagle, szybko i powoduje uczucie przytłoczenia i przerażenia. Kiedy pojawia się we wczesnym okresie naszego życia czasem jedynym skutecznym mechanizmem obronnym (zaradczym) jest umieszczenie tego doświadczenia w dalszych rejonach naszej pamięci, przez co w późniejszym okresie życia nie mamy do tego łatwego dostępu. Jednak w naszym ciele pozostaje np. pewien rodzaj wrażliwości na inne sytuacje stresowe. Może Pani taką hipotezę zweryfikować w bezpośrednim kontakcie z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/