Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powoduje szum w głowie o wysokim tonie?

Dzień dobry,od ponad roku mam szum w głowie przypominajacy wysoki ton dźwięku przerwy reklamowej w czasach PRL.Jestem podatna na stres i nerwy.Badania zawsze ok.Za tydzień pełen ich wynik.Od ponad roku mieszkam w ciszy.przy lesie.Pracuję przy komputerze.czasem boli kark i pod prawą łopatką.W rezonansie zatoka dolna.Będę wdzięczna za pomoc w znalezieniu odpowiednich badań i leczenia.Nie potraktuję tego oczywiście za wytyczne, ale za dobrą podpowiedź gdyż nie mam do tej pory właściwego leczenia.
KOBIETA, 44 LAT 10 miesięcy temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam Panią. Być może jedną z podpowiedzi, którą może Pani wziąć pod uwagę będzie stres, który wywołuje opisane objawy. Sama już bierze Pani jego wpływ pod uwagę (napisała Pani o tym w swoim poście). Czasem jednak obecność stresu i reakcje na niego są specyficzne. Mam na myśli przeżycie sytuacji o charakterze traumatycznym. To taka sytuacja, która pojawia się nagle, szybko i powoduje uczucie przytłoczenia i przerażenia. Kiedy pojawia się we wczesnym okresie naszego życia czasem jedynym skutecznym mechanizmem obronnym (zaradczym) jest umieszczenie tego doświadczenia w dalszych rejonach naszej pamięci, przez co w późniejszym okresie życia nie mamy do tego łatwego dostępu. Jednak w naszym ciele pozostaje np. pewien rodzaj wrażliwości na inne sytuacje stresowe. Może Pani taką hipotezę zweryfikować w bezpośrednim kontakcie z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety