Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powoduje szumy uszne i zanik emocji?

Witam,mam 24 lata jestem mezczyzna mam taki problem,mialem robionych duzo badań i wszystko ok,mam snieg optyczny,szumy uszne,czuje sie jakbym był na haju tak dziwnie odczuwam swiat,mam jakby mgłe umysłowa,do tego doszlo brak emocji ze wszystko takie obojetne codziennie czynnosci trudnosci mi sprawiaja i taka obojetnosc na zycie,oczywiscie bylem u psychiatry lecze sie juz 2 lata co miesiac nowy lek psychtoropowy i nic nie pomaga,czy to sprawa ukladu nerwowego albo choroby jakies?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam,

Wspomina Pan, że ma Pan kontakt z lekarzem psychiatrą - myślę, że najlepiej jeśli zapyta Pan właśnie swojego lekarza skąd mogą się brać takie objawy, czy mogą mieć jakieś tło tzw. somatyczne czyli, czy mogą wynikać z nieprawidłowości w układzie nerwowym lub z określonej choroby. Jeśli lekarz uzna to za potrzebne, pewnie skieruje do innego specjalisty na dodatkowe badania. Jeśli natomiast objawy mają podłoże psychologiczne, np. są związane z przeżytym silnym stresem, doświadczaniem ciągłego zbyt dużego stresu, zaburzeniami dotyczącymi interpretowania różnych codziennych sytuacji wtedy bardzo pomocna i lecząca może okazać się psychoterapia - nawet w połączeniu w farmakoterapią - czyli z lekami. Myślę, że lekarz podpowie Panu, czy nie warto by skonsultował się Pan z psychologiem/psychoterapeutą. Kilka wizyt u psychologa/psychoterapeuty może bardzo wzbogacić Pana wiedzę o tym co może się dziać i stanowić uzupełnienie tej wiedzy, którą otrzyma czy otrzymał Pan od lekarza psychiatry. Po wstępnych konsultacjach psychoterapeuta zapozna Pana z diagnozą i zaproponuje odpowiednią formę pomocy. Sam będzie Pan mógł zdecydować, czy chce Pan z tego skorzystać, czy nie. Poprzez internet diagnoza nie jest możliwa. Gdyby miał Pan dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam Karolina Matlak

0

Witam Pana. Jeśli wyniki badań fizykalnych ma Pan w normie to prawdopodobnie źródła Pana dolegliwości, objawów mają naturę psychogenną. Być może w odległej lub niedalekiej przeszłości miały miejsce w Pana życiu sytuacje o charakterze traumatycznym (to takie sytuacje, które przychodzą nagle, niespodziewanie i powodują u człowieka uczucie przytłoczenia i przerażenia). Powstaje wówczas potężna energia w organizmie takiej osoby, która powinna być rozładowana. Jeśli zostaje w organizmie może dawać znać o sobie w opisane przez Pana sposoby. Proszę sprawdzić moją hipotezę (o ewentualnym doświadczeniu traumy) z lekarzem psychiatrą lub doświadczonym psychologiem. Pozdrawiam Pana http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy