Co powoduje tachykardię oraz skurcze dodatkowe?

Ponieważ wizytę mam za ponad miesiąc, potrzebuje porady. Stwierdzono u mnie tachykardie oraz skurcze dodatkowe. Po holterze i echo lekarz powiedział ze serce mam zdrowe, jakaś minimalna niedomykalność zastawki mitralnej. Musze jeszcze kilku lekarzy odwiedzić bo nie wiadomo skąd tachykardia i skurcze. Biorę bibloc 2,5 mg oraz aspargin. I teraz moje pytanie brzmi czy moge uprawiać sport? Najbardziej chodzi mi o treningi "siłowe" ale z obciążeniem do 10kg.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli na lekach tachykardia jest uregulowana i puls w spoczynku jest w normie, to może pani uprawiać sport, proszę zacząć delikatnie, stopniowo zwiększając obciążenie i obserwować czy nie dzieje się nic niepokojącego.
Pozdrawiam