Co powoduje tępy ból pomiędzy karkiem a barkiem?

Witam serdecznie. Od ponad miesiąca zaczynają dziać się ze mną dziwne rzeczy. Przede wszystkim najbardziej uciążliwą rzeczą jest bardzo irytujący, tępy ból pomiędzy karkiem a prawym barkiem z tyłu. Przy zrobieniu głębokiego wdechu ból jest nie do zniesienia, tak jakby coś mi tam "siedziało" i przeszkadzało. Zauważyłam że ból znacznie się nasila przed, w trakcie i po okresie. Poza tym pojawiła się u mnie nagła depresja, codziennie budzę się zmęczona, na nic nie mam ochoty. Nie daje już z tym rady

Dzień dobry,

Jeśli chodzi o sam ból, czy zgłaszała się Pani na konsultację do swojego lekarza rodzinnego? Ból może mieć też swoje źródło w przeżywanych napięciach psychicznych, związanych na przykład z utrzymującym się stresem. Biorąc pod uwagę, że pisze Pani o objawach depresji o nasileniu, które sprawia, że pisze Pani "nie daje już z tym rady", zachęcam, by by pomyślała Pani o zgłoszeniu się do psychiatry oraz o rozpoczęciu psychoterapii.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Opisana przez Panią sytuacja jest bardzo trudna. Domyślam się, że nie jest łatwo funkcjonować stale odczuwając uciążliwy, nieznośny ból, zmęczenie i brak motywacji do jakichkolwiek działań.
Zdecydowanie powinna się Pani udać do lekarza, aby zdiagnozował czy są fizyczne podstawy odczuwanego bólu. Lekarz pierwszego kontaktu pokieruje Panią do właściwych specjalistów. Moim zdaniem dobrze byłoby zasięgnąć opinii zarówno ortopedy, jak i neurologa.Jeśli lekarze nie stwierdzą uszkodzeń ciała, które tłumaczyłyby odczuwany ból, będzie to oznaczało, że ma on podłoże psychiczne. Ból jaki Pani opisuje może być spowodowany silnym stresem, czy trudnościami w życiu codziennym. W takim przypadku pomocy należy szukać u psychoterapeuty.
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty również ze względu na zgłaszane obniżenie nastroju, brak motywacji i złe samopoczucie. Specjalista rozpozna się w Pani obecnej sytuacji życiowej, pomoże Pani odnaleźć przyczynę problemów, z którymi się Pani boryka, oraz wesprze Panią w uporaniu się z doświadczanymi trudnościami.