Co powoduje uciążliwe i codzienne bóle głowy?

Witam! Kobieta, 20 lat. Od 2 lat uciążliwe bóle głowy, 8 mies. temu nasiliły się-głowa boli codziennie, nie pomagają żadne leki, ból tak silny, że przyprawia o nudności. Lokalizacja-okol. czołowa i skroniowa prawa. Dodatkowo ucisk, pulsowanie w prawym uchu, promieniujące do gardła, zatkany nos bez kataru, częste bóle gardła. Zatykające się uszy i kinetoza, która nigdy wcześniej nie występowała. Po konsultacji laryngologicznej i neurologicznej-wszystko w normie. Czekam na badanie MRI.

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…

Lekarz rozpoznanie stawia na podstawie znajomości objawów występujących u pacjenta oraz wyniku badania pacjenta.

Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Dobrym rozwiązaniem, w przypadku migreny przewlekłej są iniekcje toksyny botulinowej.