Kobieta , 23 lata Witam od ponad tygodnia czuję dyskomfort, jakby ucisk i spiecie w lewej lydce czasem ból przebiega jeszcze od zewnetrznej części pod kolanem do połowy uda i przedniej części nogi koło piszczeli, kostki i podeszwy stopy. Nie widać zgrubien opuchlizny czy zaczerwienienia. Towarzyszą mi jakby lekkie podrygiwania miesnia łydki sporadycznie. Mialam usg dopplera które nie wykazało zmian w żyłach, czy To badanie wyklucza zakrzepice?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Jeżeli usg Doppler wykluczyło zakrzepicę to konieczne jest poszukiwanie przyczynowy innych strukturach. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego po wstępnym badanie będzie można coś więcej powiedzieć. Sądzę że wskazana jest konsultacja ortopedy

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: