Co powoduje ucisk w klatce piersiowej u 40-latka?

Dzień dobry. Mam 40 lat. Od 5 dni mam starszny ucisk w klatce piesowej. Nie jestem w stanie podać dokładnie miejsca, określę to jako w środku, blizej pleców. Bój nie jest ciągły, raczej kłójący, bardzo intensywny, impulsywny, co jakiś czas, gdy się chce coś zrobić. Nie można czsm nawet gowy odwrócić. Pojawia się w momencie kładzenia się do łóżka wieczorem oraz w trakcie wstawania rano. Rano mija po 30 minutach, po godzinie, jak trochę się poruszam. Nie jestem osoba znerwicowaną. Wszystkie badania krwi sa OK. Cholesterol Ok. Pierwiastki typu K, Mg, ... też OK. Wystarczy, że sie kładę do łóżka i zaraz atakuje (po 1 minucie leżenia). Jak się podniosę to przestaje. Uciążliwe, ponieważ nie da się spać na stojąco. Podczas bólu nic nie mogę zrobić, trzeba go przetrzymać. Najgorsze jest to, że jestem spiący i już wiem co mnie czeka. Trochę jak sadomaso. Do kogo się z tym udać?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłośic się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć