Co powoduje ucisk w klatce piersiowej u palacza?

Witam odczuwam ból w klatce piersiowej po lewej stronie 10 cm poniżej sutka w trakcie oddychania a ze jestem palaczem ok30 dziennie, podczas odkaszliwania ból jest bardzo silny podczas snu na lewym boku gdy to uciskam ból ustepuje troche tez ustepuje gdy spie na wznak z podniesiona lewa reka... czy mam sie martwić? Dziekuje z góry za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza POZ po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć konieczne jest także ekg