Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powoduje ucisk z tyłu głowy?

Witam.Od mniej więcej tygodnia odczuwam ucisk z tyłu głowy i w okolicach skroni. Zazwyczaj zaczyna się parę godzin po wstaniu a czasami dopiero na wieczór. Czasami dołącza też ból głowy, karku oraz lekkie zawroty głowy. Ciśnienie mam zazwyczaj w okolicach 117/78. Wczoraj, szczególnie zaniepokoiło mnie to, że objawy nasiliły się podczas śmiechu. Dodam, że mam przepuklinę rozworu przełykowego i podejrzenie skrzywienia kręgosłupa szyjnego(wtedy nie miałam tego ucisku). Znowu szyja czy to co innego?
KOBIETA, 27 LAT 12 miesięcy temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety