Co powoduje uczucie ciągłego zmęczenia i znużenia?

Mam 38 lat, odczuwam ciągłe zmęczenie, znużenie. Dodatkowo dochodzi do tego osłabienie mięśni, siły, witalności oraz brak zainteresowania seksem. Ponieważ nie planuję posiadania dzieci, chciałbym rozpocząć przyjmowanie testosteronu w żelu w celu poprawy jakości życia, które uległo znacznemu pogorszeniu. Do lekarza jakiej specjalności powinienem się zgłosić, by rozpocząć terapię przyjmowania testosteronu? Jestem mieszkańcem Zabrza.

Dzień Dobry Panu,

Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na symptomy przewlekającego się stresu.

Jeśli chodzi o leczenie hormonalne, to wskazany byłby kontakt z endokrynologiem albo z seksuologiem.

Myślę, że pomocna byłaby dla Pana zwyczajna rozmowa z psychologiem, bo z jakiegoś powodu doszło u Pana do obniżenia energetyki życiowej.

Jeśli miałby Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem energii i radości w codzienności,
Irena Mielnik-Madej