Co powoduje uczucie glodu i przybieranie na wadze?

Mam problem z rosnącą wagą, wszystko zaczęło się po miesiącu ćwiczeń. Nagle przytyłam 5 kg. Od tego czego czasu waga idzie w górę a co najgorsze cały czas jestem głodna. Muszę jeść co ok 3h (nie mogę jakby myśleć gdy jestem głodna, jest mi jakby słabo). Ćwiczenia przerwałam. Glukoza na czczo 5.8 (norma 5.5), insulina na czczo 9.90, kortyzol 819 (norma 532, mam nerwicę). Czy to coś poważnego? Czytałam, ze taki głód ciągły może wskazywać na insulinoma (nowotwór). Wizytę mam dopiero za miesiąc.

Witam
Temat jest wielowątkowy i złożony.
Przyczyny nadmiernego apetytu są wielorakie. Może to być ;
*poziom glukozy we krwi,
*dieta bogata w produkty nafaszerowane sztucznymi konserwantami i dodatkami chemicznymi przez producentów, które powodują „jedzeniowe uzależnienie”,
*niedostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i wartości odżywczych,
*mogą być choroby tarczycy ,
*depresja , obniżone samopoczucie oraz obniżona samoocena.
Jeśli badania medyczne nie wykryją przyczyny opisanych dolegliwości proponuję zgłosić się do doświadczonego terapeuty, aby dotrzeć do ukrytych emocjonalnych przyczyn objawu i krok po kroku go rozkminować, co przyniesie oczekiwany efekt.
Pozdrawiam
Anna Szyda