Co powoduje uczucie omdlenia?

Witam. Mam problem. Od pewnego czasu czuję się tak, jakbym miał zemdleć, lecz mogę to powstrzymać poprzez jakiś szybki odruch. Często dzieje się tak np. w kościele podczas stania w jednym miejscu ale też kiedy siedzę. Czuję wtedy, że robi mi się słabo i gorąco. Co jest nie tak?

Witam Pana Serdecznie,

Nie ma możliwości postawienia diagnozy online.
Opisane przez Pana objawy wymagają wstępnej konsultacji, u lekarza pierwszego kontaktu, który zadecyduje, jakie podjąć kroki diagnostyczne.

Życzę Panu dobrych wiadomości,
Irena Mielnik-Madej