Co powoduje uczucie pieczenia w żołądku?

Od dwóch dni mam uczucie " pieczenia w żołądku " robi mi się ciepło w brzuchu, promieniuje to też na plecy ? Co może być tego przyczyną? Czy stres może być przyczyną takich dolegliwości ?

Dzień dobry,
oczywiście stres może być przyczyną takich dolegliwości. Jednak warto wykluczyć inne powody takich objawów. W tym celu proponowałabym umówić się na wizytę do internisty. Jeżeli lekarz nie znajdzie przyczyn Pani objawów, to warto skonsultować się z psychologiem. Permanentny nadmierny stres może być przyczyną utraty zdrowia w późniejszym okresie.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią Serdecznie,

Jak najbardziej stres może być przyczyną opisanych przez Panią objawów.
Jednak zalecam konsultację u lekarza pierwszego kontaktu.

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,

Tak, stres może być przyczyną takich dolegliwości, ale oczywiście nie musi. Czy przed pojawieniem się takiego uczucia "pieczenia" mają miejsce konkretne sytuacje? Pojawiają się szczególne myśli? Jeżeli tak, mogą to być zaburzenia psychosomatyczne (problemy wewnętrzne objawiają się licznymi reakcjami z ciała). Jeżeli natomiast ostatnio nie wydarzyło się nic szczególnego, a specyficzne odczucia pojawiają się bez wyraźnej przyczyny, niekoniecznie może to być związane z psychiką.
Na pewno warto skorzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu oraz pomocy psychologicznej. Obaj specjaliści spojrzą na Pani dolegliwości z perspektywy dziedziny, którą się zajmują.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA