Co powoduje uczucie pisaku pod powiekami i zaburzenia widzenia?

Witam. Od dłuższego czasu mam uczucie piasku pod powiekami co bardzo utrudnia mi komfort życiowy. Oczy są zmęczone i obolałe. Noszę soczewki kontaktowe. Uczucie piasku pojawia się tylko na lewym oku. Niedawno na prawym oku popękały mi strasznie naczyńka, oko jest czerwone, swędzi, boli i piecze. Używam kropel i przemywam oczy rumiankiem, aby dolegliwości przeszły. Ubrałam soczewkę. Lewe oko już nie gryzie, natomiast na prawe nic prawie nie widze. Wszystko jest zamazane. Jaka moze byc przyczyna?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może powiększyła się wada wzroku albo doszło do urazu rogówki, możliwa także infekcja, sugeruję kontrolę u okulisty.
Pozdrawiam