Co powoduje uczucie pustki, niskie poczucie wartości, płaczliwość i bycia gorzą?

Witam, mam 20 lat i od dłuższego czasu zastanawiam się czy jest coś ze mną nie tak, czy po prostu to moja osobowość i czy warto zawracać głowę lekarzowi czy nie. Czuję, że jest coś w moim życiu (ze mną) nie tak, sama nie mogę sobie z tym poradzić, chciałabym się przełamać i zmienić swoje życie, często płaczę z nawet błahego powodu, poczucie beznadziejności, bycia gorszą, blokada przed ludźmi, małomówność zamykanie się, brak kreatywności, brak uczuć, radości, satysfakcji, osamotnienie, pustka itd

Witam Panią
Nikt nie płacze bez powodu…
Istnieje wiele przyczyn nadmiernej
emocjonalności i płaczliwości.
Do najczęstszych należą stres,
brak równowagi hormonalnej, traumatyczne
przeżycia w przeszłości, lęki, depresja
Pani obniżony nastrój wynika z niskiej samooceny
i zapewne przykrych doświadczeń z przeszłości.
Prawdopodobnie jest to depresja,
jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Depresja, jak każda choroba, jest niebezpieczna
wtedy, gdy nie jest leczona.
W leczeniu tego rodzaju zaburzeń doskonale
sprawdza się psychoterapia,
której celem jest m.in. zdobycie umiejętności
radzenia sobie ze stresem i wzmocnienie
poczucia własnej wartości.
Jeżeli chce Pani skutecznie pozbyć się
problemu i wyleczyć z depresji ,
to zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Pisze Pani o odczuwaniu pustki, braku radości, braku satysfakcji z aktualnego życia. Wyraża też Pani chęć zmiany w tym zakresie.
Najlepszą drogą do tego jest spotkanie z psychoterapeutą. Na pewno nie zawróci mu Pani głowy, bo jego rolą jest pomaganie osobom, takim jak Pani, które odczuwają cierpienie psychiczne.

Gorąco zachęcam do umówienia się ze specjalistą.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/