Kobieta , 24 lata Od tygodnia biorę progesteron (Luteina) podjęzykowo w celu wywołania miesiączki, po 1 tabl. trzy razy dziennie. Czy to normalne, że w trakcie brania tego leku czuję się wysuszona i odwodniona? Mam suchą skórę, oczy, jamę ustną i usta, strasznie chce mi się pić. Czuję się wewnętrznie jak pustynia, można tak powiedzieć. Nie mogę zaspokoić pragnienia. Dodatkowo mam bardzo podrażniony język od tego leku. Piecze i swędzi, zmienił kształt.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.