Co powoduje uczucie zmęczenia i co oznacza wynik badania TSH?

Witam, Córka 19 lat ciągłe uczucie zmęczenia, senność, uczucie zimna,obniżony nastrój wypadanie brwi i włosów. TSH 3,57, FT3 6,1, FT4 16,6 , TPO-13, TG -11 , Objętość tarczycy 7,57 ml.(obydwa płaty). Czy to wskazanie do leczenia hormonalnego i dużego niepokoju.?

Ja myślę, że to pytanie należy kierować do lekarza prowadzącego Pani córkę. Lekarz nie udzielił Pani informacji zwrotnej, dotyczącej wyników badań ?

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że Pani Córka może mieć niedobór hormonalny tarczycy i wskazane byłoby uzupełnienie jego deficytu, tak więc trzeba to po prostu monitorować.

Życzę Pani i Pani Córce tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl