Co powoduje uczulenie przypominające ukąszenie komara?

Witam, mój mąż dostał wysypki, najpierw było zaczerwienione miejsce, potem robiły się bąble jak po ukąszeniu komara, a po godzinie bąble zanikały, a zostawała mała czerwona krostka, zanim pojawiał się bąbel trochę to czerwone miejsce swędziało. Najpierw pojawiały się w okolicy łopatki, później na wysokości pasa, a na drugi dzień na kolanie i po drugiej stronie w zgięciu pod kolanem, wszystko to pojawiało się tylko z jednej strony ciała (z lewej). Proszę mi powiedzieć co to może być i czy jest to zakaźne, bo mamy 10-letnią córkę, a ja jestem w ciąży i boję się żeby na nas się to nie przerzuciło.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Pani opis sugeruje obraz kliniczny pokrzywki, czyli jest to obrzęk skóry właściwej w wyniku rozszerzenia i zwiększenia przepuszczalności naczyń krwionośnych. Pokrzywka może być w odpowiedzi na wiele czynników, alergicznych, fizycznych, chemicznych - również na użądlenie owada. Jednak pokrzywka nie jest zakaźna.
Żadnego rozpoznania nie można postawić zaocznie, dlatego jeżeli zmiany skórne się utrzymują, proponuję kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu w celu postawienia rozpoznania.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji o pokrzywce.

Serdecznie pozdrawiam!