Co powoduje uczulenie u rocznego dziecka?

Mam 14-miesięcznego synka, który co jakiś czas dostaje wysypki, w postaci czerwonych krostek na twarzy, a dokładnie w okolicach oczu i na powiekach. Ostatnio zrobiły się one bardzo intensywne oraz rozniosły na plecy i brzuszek. zastanawiam się co to może być. Czy to jest alergia? A jak tak to na co? Kiedyś myślałam, że może być na mleko uczulony, ale je chętnie codziennie i lubi jeść, a objawów typowych chyba nie ma, bo w zagięciach kolan i łokci nic mu się nie robi, nie ma też strużek krwi w kale, a poza tym je mleko codziennie, więc i wysypkę miałby cały czas a nie od czasu czasu. Czy się mylę? Dziękuję z góry za pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią zmiany u dziecka mogą mieć podłoże alergiczne. Powodem alergii nie koniecznie musi być mleko, chociaż fakt, że dziecko go chętnie pije nie przeświadcza przeciwko alergii. Obecenie w pierwszej koejności wskazana jest wizyta u prowadzącego pediatry , oraz ścisła obserwacja dziecka pod kątem występowania objawów- w jakich sytuacjach się pojawiają?
 Często również kosmetyki, nawet przeznaczone dla niemowląt są powodem objawów.
Być może wskazane będzie wykonanie testów alergicznych. Jeżeli będzie konieczność leczenia u specjalisty, otrzymają Państwo skierowanie.

Pozdrawiam!