Co powoduje wędrujące bóle w ciele?

Witam! Od kilku miesięcy odczuwam bóle w różnych częściach mięśni, stawów, takie wedrujace. Trzykrotnie było wykonane badanie Ana, czynnik RF i accp, morfologia ok. Toczeń, choroby tkanki łącznej i mięśni EMG wykluczone. Skąd takie bóle? Czy mogą być objawem nerwicy? Przemeczenia? Czy aby wykluczyć np.toczen wystarczy oznaczenie trzy razy Ana? Czy wykonać jeszcze jakieś badania?

Witam!
Myślę, że warto zasięgnąć porady psychoterapeuty. Niektóre choroby natury psychicznej dają podobne objawy.