Co powoduje wydzielinę z ucha?

Leci mi woda z ucha. Nie jest to krew, ani gęsta wydzielina. Zsykla woda nie kapalem się ani nic. Nie boli mnie ucho. Co to?

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie bez zebrania wywiadu i badania ucha odpowiedzieć na Pańskie pytanie. Sugeruję wizytę u laryngologa lub lekarza pierwszego kontaktu..

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Krzysztof Piwowarek

Jest kilka możliwych przyczyn wycieku wydzieliny z ucha, jak np. przewlekłe zapalenie ucha środkowego lub płynotok pourazowy. W takich przypadkach należy pilnie udać się na wizytę do lekarza POZ lub otorynolaryngologa celem przeprowadzenia podstawowych badań, takich jak otoskopia.