Co powoduje wypadanie włosów, przybieranie na wadze przy depresji?

Od dwóch lat obserwuję u siebie następujące dolegliwości: wypadanie włosów garściami, przybieranie na wadze pomimo stosowania diety, zdiagnozowana depresja, wzmożona senność ( pomimo brania leków antydepresyjnych) Jestem 35 letnią kobietą, waga 85 kg ( od momenty wystąpienia objawów waga wzrosła o 15-20 kg) badania hormonu tarczycy w normie, badania lipidowe: ldl lekko powyżej normy, glukoza w normie. 10 lat temu zostało stwierdzone podejrzenie PCO przy czym nie zostało finalnie zdiagnozowane.

Dzień Dobry Pani,

Nie wiem, jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień, z tego, co Pani napisała, wnioskuję, że świadomie dba Pani o siebie.

Dobrostan psychiczny i fizyczny zależny jest od aktywności fizycznej, przebywania na powietrzu, zażywania suplementów, odpowiedniej diety, zadowalających kontaktów z ludźmi - jest taka zależność i wzajemna współzależność każdego z tych elementów.

Odpowiadając na Pani pytanie, myślę, że przyczyną niepokojących Panią objawów mogą być wahania hormonów kobiecych i trzeba by było to do diagnozować.

Swoją drogą bardzo zachęcałabym Panią do podjęcia terapii, która miała by pozytywny i skuteczny wpływ na znaczącą poprawę.

Życzę Pani radości w codzienności,
Irena Mielnik-Madej