Co powoduje wypadanie włosów u 42-latki?

Witam mam 42 lata zawsze miałam przepiękne kręcone włosy od kilku lat borykam się z ich wypadaniem na początku były to nie wielkie objawy a w tej chwili mam prześwity na głowie prawdopodobnie mam chorobę autoimunolo. stosowałam przez kilka miesiecy gelacet alpicort wcierkę bez żadnych rezultatów zaczełam stosować Mnovivax 5 wypadanie włosów się jeszcze nasiliło po 3 tyg.przerwałam leczeni co robić,PROSZĘ POMÓŻCIE lestem załamana

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza dermatologa lub endokrynologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Skutecznym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana w serii zabiegów.