Co powoduje wypychanie brzucha?

Witam mam problem waze 62 kg przy wzroscie 173 cm,mam 19 lat. Tak wiem że moja waga jest okej. Jem mało a mam ciągle wypchnięty brzuch jakbym była w 5 miesiącu ciąży haha.. Nie objadam się a mój brzuch jest chudy tylko rano,jeśli zjem bułke już mnie wypycha,ćwiczę brzuszki,cardio kilka razy w tygodniu,ale to nic nie daje.. pomocy...

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Wypięty brzuch to najprawdopodobniej wzdęcia. Mogą one mieć wiele przyczyn: nieprawidłowa technika jedzenia, nieregularne posiłki, duża ilość smażonych potraw, zbyt duża ilość błonnika czy nietolerancja laktozy. Ciężko stwierdzić coś bez dokładnej analizy sposobu żywienia, stylu życia, badań, więc zalecałabym udanie się do lekarza pierwszego kontaktu i dietetyka.
Gdyby była Pani zainteresowana analizą diety, zapraszam, także online.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

Witam serdecznie,
problem, który Pani opisuje może mieć wiele przyczyn - nieprawidłowa dieta, nietolerancje pokarmowe, problemy ze strony przewodu pokarmowego.
Aby postawić diagnoże najlpiej udać się do lekarza i dietetyka. Ja ze swojej strony mogę zaproponować analizę jadłospisu ale nie badania pod kontem alergii czy nietolerancji.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk