Co powoduje wysypkę po wzmożonym wysiłku fizycznym?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu po wzmożonym wysiłku fizycznym wyskakuje mi wysypka. Dzieje się tak kiedy po przerwie w ćwiczeniach pójdę na siłownie lub kiedy za bardzo się przemęczę. Wysypka nie wyskakuje od razu tylko na drugi dzień lub po posiłku szczególnie po dużej porcji węglowodanów lub tłuszczu. Zwykle znika po około 2-3h( po wzięciu Zyrtec'u) i tak przez 5 dni. Ktoś wie co to może być? Na ramionach są to małe czerwone wypukłości a brzuch jest cały czerwony. Z góry dziękuj za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na wystąpienie uczulenia co skutkuje koniecznością diagnostyki a przede wszystkim dokładny wywiad w kierunku czynnika wywołującego