Co powoduje wzdęcia brzucha podczas okresu?

Witam mam wielki problem z ktorym musze sie zglosic do lekarza ale najpierw chciala bym sie dowiedziec jakie badania mam zrobic gdyz co miesiac kiedy zaczynam miesiaczkowac mam wzdety brzuch i czuje bol jakby kłucie calego brzucha najbardziej pomiedzy zebrami trwa to caly dzien i nie moge sie wyprostowac taki bol jest oraz slysze caly czas w brzuchu taki dzwiek jakbym byla glodna

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej są to objawy związane z miesiączką, a nie żadna choroba. Do rozważenia wykonanie usg jamy brzusznej.
Pozdrawiam