Co powoduje zaburzenia snu i zgrzytanie zębami podczas snu?

Witam. Mam rocznikowo 19 lat.Mój partner ok.2/3 miesięcy temu zauważył,że podczas snu zgrzytam zębami,zaciskam je tak mocno,jakbym gryzła coś, czego w rzeczywistości się nie da.Według niego robiłam tak nawet kilka razy pod rząd.Lekarz rodzinny przepisał mi Citabax10,lecz zrezygnowałam po kilku dniach.Od pewnego czasu codziennie miewam dziwne sny,czasami jest ich kilka pod rząd.Budzę się w nocy kilka razy,nawet co godzinę.Czy to coś poważnego?

Witam.
Po tym, co Pani napisała, trudno orzec czy to coś poważnego, czy nie. Trzeba by się jeszcze zastanowić - czy ma Pani jeszcze jakieś inne objawy? Jak wyglądają Pani relacje? Czy uczy się Pani / pracuje? Jakie to są te "dziwne sny"? Czy coś wydarzyło się te 2/3 miesiące temu w Pani życiu, co mogłoby wpłynąć na zmianę w Pani przeżywaniu?
Na pewno coś Panią wewnętrznie dręczy, jakieś silne emocje nie dają spać. Zastanawiam się czy jest dla nich miejsce za dnia, czy mogą ujawniać się wtedy...
Pozdrawiam,
Maja Suwalska-Wąsiewicz
http://www.psychoterapialodz.eu/

Citabax to lek o działaniu przeciwdepresyjnym, więc pomocy należy szukać głównie u neurologów lub psychologa, ponieważ jest to problem natury psychologicznej. Zaburzenia snu oraz zgrzytanie zębami mogą mieć związek z bezdechem sennym, który polega na czasowym wstrzymaniu w trakcie snu oddechu. Oddech jest krótszy, płytszy, nierówny, pacjent ma tendencję m.in. do chrapania, nadmiernej potliwości, przerywanego snu, senności, nadmiernej suchości w jamie ustnej, bólu głowy. Warto skonsultować się również ze specjalistą leczącym zaburzenia snu. Ze strony stomatologicznej zgrzytanie i zaciskanie może wynikać z choroby okluzyjnej zębów, czyli zaburzenia pracy układu żucia, które skutkuje również zwiększonym napięciem mięśni czy dolegliwościami bólowymi. Warto leczyć schorzenie u specjalisty z zakresu zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, wtedy mamy pewność, że wykona on niezbędne badania diagnostyczne i przeprowadzi odpowiednie leczenie.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl