Mężczyzna , 46 lat Mam nadciśnienie (Actelsar) , astmę (Telfexo, Miflonide, Oxodil, Flixonase) , reflux (omeprazol, okresowo przy bólu odźwiernika dwunastnicy - Dexilant) zapalenie zatok (po prostowaniu przegrody nosa, czekam na jakiś operacyjny zabieg laryngol. zatok?). Od ponad 2 lat męczę się z zalewającą gardło gęstą bezbarwną wydzieliną. Laryngolog twierdzi że to raczej alergia, alergolog że raczej zatoki. Czy można przy 116 kg brać Telfexo 2xdziennie? Bo tylko on i płukanie Irigasinem pozwala przespać ze 6h
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • AlergologiaAlergia dotyczy ludzi z w każdym wieku. Typowa choroba alergiczna to atopowe zapalenie skóry, które zazwyczaj ustępuje przed ukończeniem 10. roku życia, natomiast w późniejszych latach pojawia się astma oskrzelowa.
  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: