Mężczyzna , 39 lat od miesiąca mam kłopot z wypróżnianiem.....mozna by rzec ze mam regularne zaparcie......stosowałem vernikabox a teraz siemie lnianie z suszonymi goździkami zmielonymi od dwóch dni........niestety bez rezultatu....mam uczucie odbijania w brzuchu zwłaszcza w godzinach wczesno -porannych ......co robić?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Jaka dieta? Co ile stolec? Norma jest co 3 dni. Sugeruję dietę bogatą w blonnik, picie dużej ilości wody, przynajmniej 3 litry na dobre, regularna aktywność fizyczna aby przyspieszyć perystaltyke. Może to zespół jelita drażliwego? W razie braku poprawy sugeruję wizytę u gastroenterologa.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Artykuły na ten temat
Zaparcia - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

Sposoby na uporczywe zaparcia

Uporczywe zaparcia to skutek prowadzenia niewłaściwego stylu życia, wstrzymywania wypróżnień, złej diety, picia za małej ilości płynów. Problem zaparć dotyczy co drugiej kobiety i co czwartego mężczyzny. Objawy zaparć Zaniepokoić powinno nas wydalanie...

Zaparcia - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

Sposoby na zaparcia - dieta, probiotyki, zdrowy styl życia

Zaparcia do powszechna dolegliwość, za którą najczęściej odpowiadają niezdrowe nawyki żywieniowe. Nie każdy wie, że istnieją liczne sposoby na zaparcia i stosowanie leków przeczyszczających nie jest już konieczne. Sposoby na zaparcia - dieta Nawodnienie...