Co powoduje zawroty głowy i utratę przytomności?

Witam mam 24 lata. przez ostanie pare miesięcy mam zawroty głowy i utratę równowagi. Zawroty głowy przychodzą nagle gdy się pochylam lub porostu idę. Również mam straszne bóle kręgosłupa jeśli czwiczę regularnie to ustępują.

Istnieje bardzo wiele przyczyn zawrotów głowy i zaburzeń równowagi. Objawy mogą być spowodowane uszkodzeniem układu nerwowego, błędnika, anemią, obniżonym ciśnieniem tętniczym, bradykardią (wolną akcją serca). Zawroty mogą być związane ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa szyjnego zwłaszcza wówczas kiery występują podczas kuchów głową (skręcaniu głowy na boki, odginaniu głowy, przyginaniu głowy) być objawem ubocznym stosowanych leków. |Proponuję udać się do lekarza rodzinnego celem wykonania podstawowych badań krwi (morfologia, glukoza, jonogram itp) i EKG. W razie potrzeby lekarz pierwszego kontaktu może skierować Panią na konsultacje neurologiczną lub laryngologiczną. Czasem konieczne jest wykonanie badania obrazowego mózgu (tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny głowy), badania elektronystagmograficznego ENG (ocena błędnika), badania tętnic szyjnych i wewnątrzczaszkowych (Duplex tętnic szyjnych, przezczaszkowa ultrasonografia dopplerowska).
Decyzje o ew. wykonaniu badań podejmuje neurolog/laryngolog po dokładnym zbadaniu pacjenta. Nie zawsze są konieczne.