Co powoduje zgagę i bóle w klatce piersiowej?

Witam pięknie. Mam na imię Jacek. Mam pytanie. Mniej więcej od pół roku męczy mnie zgaga, dziwne bóle w klatce piersiowej, przelewanie w brzuchu, ranne odkrztuszanie wydzieliny, ogólne rozbicie. Czasami oddaję stolec kilka razy dziennie, "rekord" to 7 razy w ciągu dnia w sporych ilościach. Robiłem na zlecenie lekarza rodzinnego badania krwi, miałem USG brzucha. Wszystko ok. Od paru miesięcy doszło odbijanie. Pojawia się o różnych porach dnia, doszedł jeszcze ból brzucha, głównie po prawej stronie pod żebrami. Jestem po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Zażywałem leki zobojętniające kwas IPP40 i Nolpaza, ale nie odczuwałem specjalnie poprawy. Zaznaczam, że nie potrafię połknąć rury w badaniu gastrologicznym. Nic nie sugeruję, ale czy jest jeszcze jakieś inne badanie, żeby uzyskać informację co mi dokucza? lekarz rodzinny twierdzi, że to refluks i IBS. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u gastroenterologa i ocena zmian, gastroskopia jest jedynym sposobem aby dokładnie ocenić górny odcinek przewodu pokarmowego, być może należy rozważyć wykonanie badania w znieczuleniu.