Co powoduje zgrubienia na palcach u dziecka?

Witam.Moj syn ma teraz 16lat.Od jakis 5lat zauwazylismy u niego ze palce rak robia sie od dolu szeroki a ku gorze sie zwezaja.teraz zauwazylam dodatjowo jakby narosla .Mual robione badania.Nic nie wykazaly .lejarze nie wiedza co to jest poniewaz palce nie bola nie sa sztywne.Bardzo sie martwie.dodam ze syn ma bardzo sucha sjore na lokciach i rekach oraz w okolicy stop.wyslala bym panstwu zdjecie tych rak ale niewiem jak to zrobic.prosze o pomoc bo co roku jest gorzej.Beata

powiem szczerze że nie wiem. Może powinien go zobaczyć lekarz genetyk bo to może być jakiś rzadki zespół genetyczny który objawia sie w tym wieku? Genetycy mają większe doświadczenie w rozpoznawniu rzadkich zespołow. może trzeba zrobić badania metaboliczne ( Poradnia mataboliczna ) . czy a tarczycą wszystko w porządku? a próby reumatyczne? w chorobach reumatycznych też mogą być takie objawy. Trudno bez badań coś stwierdzić.