Co powoduje zimne stopy, wypadanie włosów i podwyższony poziom TSH?

Witam, mam 19 lat. Odkąd pamiętam mam zimne dłonie, stopy, wypadają mi włosy i moje ciśnienie wynosi najczęściej ok 87/53. Ostatnio stwierdzono u mnie podwyższony poziom TSH (6,650), płytek krwi, RDW-CV, PCT. W dodatku na badaniu USG wykryto obszar hypoechogeniczny torbiel na lewym płacie tarczycy. Czy dzieje się coś poważnego?? Dodam jeszcze ze na prawym jajniku również posiadam torbiel.

Takie objawy i poziom TSH wskazują na niewydolność tarczycy co na pewno będzie wymagało wprowadzenia substytucji hormonalnej. Proszę najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z endokrynologiem. To on po bezpośrednim badaniu, analizie badań dodatkowych zaleci odpowiednie leczenie.