Co powoduje złe samopoczucie po stosowaniu antybiotyku?

Witam serdecznie od kilku tygodni nie czuje sie dobrze lekarze odsylaja mnie z tym samym antybiotykiem badania krwi wyszly dobrze a ja nadal czuje sie zle ciagle zmeczona niewyspana ciagly bol glowy w obrebie czola lzawienie oczu zwlaszcza prawego bol oczu bol klatki piersiowej u gory po srodku kaszel mokry swisty w plucach oraz palpitacje dziwne nieprzyjemne neregularne uderzenia w lewej stronie klatki piersiowej. choruje na jelito drazliwe podobno dziekuje za pomoc aga

Jeśli lekarze wykluczą somatyczne podłoże choroby, będzie to oznaczać jej emocjonalne, nerwicowe pochodzenie. Szczególnie, że podobne objawy występują w nerwicy. Wówczas należy się zgłosić do psychologa i podjąć psychoterapię. Pozwala ona zrozumieć i przepracować emocjonalne oraz osobowościowe przyczyny zaburzeń, a tym samym wprowadzić zmiany w zachowaniu i życiu i pozbyć się uciążliwych objawów. Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.