Co powoduje zmęczenie podczas leczenia nadciśnienia?

1 Lecze się na nadciśnienie i mam w lewej ręce 120 130/ 80 85 w prawej 140 150/85 90. I którą wartości powinienem brać pod uwagę. 2 biore lek polprim 2.5 mg 2x dziennie i po zarzyciu tych leków bardzo jestem zmęczony wykonując jakiś czynności nawet spacer sprawia mi problem. Czy ta dawka nie jest za mocna. 3 czy skoki tetentn przy niskim ciśnieniu to 80 90 na min to normalne. Dziękuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Należy brać pod uwagę te wyższe ciśnienia, nie są to prawidłowe wyniki . Że względu na pana objawy sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego i modyfikacje leczenia.
Pozdrawiam