Co powoduje zmiany skórne i drętwienie?

Od paru miesięcy mam problemy ze skórą, brak wysypki ale bardzo swędzą mnie najbardziej uda, na których pojawiają się ogromne siniaki. Byłam u dermatologa , zlecił badania krwi ( morfologia INR i APTT) lekko zniżone i zawyzone. Po dzisiejszej wizycie lekarz nie jest w stanie stwierdzić co dokładnie mi dolega więc zalecił badanie IGG i IGM. Dodatkowo od paru dni bardzo boli mnie głowa, jakby ktoś mi bardzo mocno ściskał. Jeszcze jeden "objaw" drętwieją mi nogi, nie są to skurcze , biorę magnez w tabletkach. Ponad rok temu stwierdzono u mnie nerwice po śmierci mamy. Jestem nerwowa, szybko można mnie wyprowadzić z równowagi. Czy mogę liczyć na pomoc, bo już nie wiem co mam myśleć.

Podobne objawy mogą mieć także podłoże nerwicowe (emocjonalne). Dlatego warto dokończyć diagnostykę i jeśli lekarze wykluczą somatyczne podłoże objawów, skierują na psychoterapię, która pozwoli sobie z nimi poradzić.