Co przeciwbólowego mogę podać dziecku?

Witam, potrzebuję szybkiej odpowiedzi... dzisiaj moja 5,5 letnia córeczka rozcięła sobie podbródek. W szpitalu Pan założył 3 szwy i wszystko było ok, aż do wieczora... mała zaczęła płakać i mówiła, że nie wie sama dlaczego płacze... raz jej zimno raz gorąco i zaczyna boleć miejsce szycia (przedtem bolały ) Co podać? Czy mogę podać Apap junior w proszku? Czy mogę zrobić coś jeszcze?

Lek. Tomasz Budlewski

Dziecko powinien zobaczyc lekarz, mozliwe że dziecko ma jakis stan zapalny w związku z tym urazem. Lepiej podac jakis preparat ibuprofenu dla dzieci.