Coraz słabszy wzwód po stosowaniu sterydów

Witam, mam 23 lata i od jakichś 2 lat mam coraz większe problemy z wzwodem. Jest coraz gorzej, penis już nie stoi tak jak kiedyś, że nie było można go zgiąć w żadną stronę, a teraz mogę nim kręcić na wszystkie strony i wyginać penis. W ciągu dnia w ogóle nie stoi, podczas stosunku często flaczeje do tego stopnia, że nie nadaje się do włożenia. Podejrzewam, że przyczyną są odbijające się skutki brania sterydów sprzed 3 lat, gdyż wcześniej nie miałem takich problemów. Nie jest na pewno to spowodowane stresem, alkoholem czy paleniem, bo są mi obce. Masturbacja też odpada. Proszę o pomoc, co powinienem zrobić, by poprawić wzwód, by był tak sztywny jak dawniej.

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

wyeliminował Pan większość czynników ryzyka impotencji dla Pana wieku (stres, masturbacja, alkohol, palenie). Sterydy oczywiście mogą być przyczyną. Obawiam się, że w takim przypadku "domowe" sposoby mogą nie wystarczyć. Dlatego dobrze byłoby odwiedzić urologa, aby wykluczył ewentualną chorobę, i zaradził Pana problemom.