Co robić, by niemowlę więcej jadło?

Witam. Moj 3 miesieczny synek jest niejadkiem. Karmie go piersia i Zaczęłam dokarmiac mlekiem sztucznym 2 razy dziennie . Przy piersi spędza krótka chwile a butelki zjada max 60-70ml z wielkim trudem.Ogólnie jest aktywny wesoły. Urodził sie malutki 49cm i 2900 kg. Dlaczego jest takim niejadkiem ? Czy to co zjada mu wystarczy? W zeszłym miesiącu na kontroli sprawdzano jego wagę i była w porządku czyli 4950kg.Kolejna kontrol za tydzien. Co Robic by wiecej jadł ?Martwi mnie to ze jest taki malutki

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli je i przybiera na wadze, nie jest apatyczny, nadmiernie senny, to nie ma powodów do zmartwienia.